سیستم مدیریت ساختمان (BMS ) یا سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS ) به سیستمی اطلاق می شود که در یک ساختمان نصب شده و از طریق اجزای خود کنترل قسمت های مختلف ساختمان و نمایش خروجی های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید. قسمت های مختلف تحت کنترل معمولا شامل تاسیسات مکانیکی و سیستم تهویه مطبوع (HVAC) و تجهیزات روشنایی بوده که می تواند به سیستم های ایمنی، آتش نشانی، تنظیم دسترسی، تامین برق اضطراری و . نیز تسری یابد. به طور کلی هدف از استفاده از سیستم های BMS در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است.

خانه هوشمند، هوشمند سازی ساختمان، خانه هوشمند در اصفهان

در سیستم مدیریت ساختمان بسیاری از اعمالی که ساکنان از روی عادت و بصورت غیر ارادی انجام می دهند توسط سیستم های هوشمند انجام می گردد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه نیروی انسانی شده و بعلاوه کاشه مصارف انرژی، کاهش هزینه های انرژی، کاهش خطاپذیری و افزایش اثربخشی سیستم را به دنبال دارد .با بکارگیری انواع حسگرها در داخل و خارج ساختمان و با بکارگیری یک سیستم واحد می توان بصورت لحظه ای، کنترل تمامی شرایط آسایشی و امنیتی را در اختیار داشت و از آنها در جهت رسیدن به شرایط ایده آل استفاده کرد. برای این منظور، نیاز به تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری خاص می باشد که با گرد آوری اطلاعات محیطی و انتقال داده ها به سیستم مرکزی، روند کنترل و مدیریت ساختمان اجرا می گردد.

در ساختمان های هوشمند با استفاده از سیستم خودکار کنترل روشنایی ساختمان، کنترل سیستم سرمایش و گرمایش، کنترل دوربین های مدار بسته، کنترل در ها، کنترل وضعیت های اضطراری همچون آتش سوزی، زله و بسیاری کنترل-های هوشمند دیگر، مصرف انرژی به نحو چشمگیری کاهش می یابد .ساختمان هوشمند، ساختمانی است که مجهز به یک زیرساختار ارتباطاتی قوی بود که می تواند به صورت مستمر نسبت به وضعیت های متغیر محیط عکس العمل نشان داده و خود را با آنها وفق دهد و همچنین به ساکنین ساختمان این اجازه را می دهد که از منابع موجود به صورت موثرتری استفاده کرده و امنیت و آسایش آنها را افزایش دهد .

مزایای هوشمندسازی ساختمان

با وجودیکه اجرای سیستنم مدیریت ساختمان سبب افزایش هزینه های ساخت ساختمان می گردد، میزان صرفه جویی در هزینه های جاری ساختمان ناشی از اجرای این سیستم، می تواند در مدت کوتاهی هزینه های اولیه را جبران نماید و بعلاوه سطح بالاتری از آسایش را برای ساکنان به همراه داشته باشد. سیستم های کنترل هوشمند دارای سطح انعطاف پذیری بالایی هستند که می توان براحتی آنها را با نیازهای مختلف منطبق نمود .همچنین در هنگام بهره برداری براحتی می توان عملیات تغییر و بهینه سازی برای راهبری بهتر و کاهش هزینه های انرژی و کاهش هزینه های تعمیراتی را انجام داد. همچنین سیستم های مدیریت ساختمان از قابلیت کنترل پذیری بالایی برخوردار بوده و با اجرای ساختار مناسب، کنترل اجزای مختلف آن از سرتاسر دنیا امکان پذیر است. با تعریف سطوح دسترسی مختلف می توان قابلیت کنترل پذیری اجزای مختلف را سطح بندی نمود تا امکان اعمال برخی تغییرات تنها برای کاربران مجاز و در صورت وارد نمودن رمز عبور تعریف شده امکان پذیر باشد.

هوشمندسازی یکپارچه ساختمان

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان سعی دارد تا با بهره گیری از فناوری های کنترلی، مدیریت منابع و خدادهای یک ساختمان را بسته به نوع کاربری آن (مسی، اداری، تجاری و .) در دست بگیرد. هوشمندسازی سبب می شود تا تاثیر عواملی همچون خطای نیروی انسانی، نرخ وقایع و رخدادهای خارج از کنترل و سوانح کاهش پیدا کرده و باعث افزایش قابلیت اطمینان از عملکرد صحیح تاسیسات و تجهیزات ساختمان و بهبود امنیت عمومی ساختمان شود.

قابلیت کارکرد سیستم های مختلف جانبی یا سیستم های مدرن، مانند بویلرهای چگالشی، سیستم های خورشیدی، سیستم های تولید همزمان برق و حرارت (CHP) و . که خود دارای سیستم کنترل جداگانه ای می باشند از طریق برقراری ارتباط سیستم مورد نظر با سیستم مدیریت مرکزی وجود داشته و قابل تعریف در سیستم است.

اجزای سیستم مدیریت ساختمان

یک سیستم مدیریت ساختمان دارای توابع زیر می باشد:

bull; کنترل

bull; نمایش

bull; بهینه سازی

همچنین اعمال کنترل مرکزی توسط یک سیستم در ساختمان معمولا برروی بخش های زیر صورت می پذیرد. bull;سیستم های قدرت (شامل سیستم های ذخیره انرژی الکتریکی و تامین برق اضطراری)

bull; سیستم تامین روشنایی (تجهیزات روشنایی)

bull; سیستم تامین گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع (HVAC)

bull; سیستم های ایمنی و بازدید (شامل بازرسی مکان های مختلف و سیستم اعلام سرقت، امکان دید قسمت های مختلف، سیستم مدار بسته و .)

bull; تنظیم دسترسی

bull; سیستم آتش نشانی (شامل اعلام و اطفای حریق)

bull; کنترل آسانسورها و بالابرها

bull; سیستم آبرسانی (شامل تنظیم دبی و فشار آب مناطق مختلف، قطع و وصل جریان آب در مواقع مختلف، امکان کنترل آبیاری فضای سبز و .)

bull; و موارد دیگری که هریک بسته به کاربری ساختمان و سطح درخواست کاربر قابل لحاظ در سیستم می باشد.

تواناییthinsp;های ما:

شرکت با داشتن پرسنل مجرب، نرمthinsp;افزارهای مهندسی پیشرفته و دسترسی به دانش روز، نسبت به پیادهthinsp;سازی سیستمthinsp;های مدیریت ساختمان با بالاترین کیفیت اقدام میthinsp;نماید.

ارائه راهthinsp;حل (Solution): شرکت مبنا با شناخت کاملی که از رفتار ساختمان در کاربریthinsp;ها و اقلیمthinsp;های متنوع کسب نموده است و با بهرهthinsp;گیری از نرمthinsp;افزارهای شبیهthinsp;سازی دینامیکی رفتار ساختمان مانند IES و TRNSYS، بهترین گزینهthinsp;های ممکن جهت سیستم مدیریت ساختمان را با ارائه فلسفه کنترل مربوطه، ارائه میthinsp;نماید که علاوه بر هزینه مناسب، از کارایی بالایی نیز برخوردارمیthinsp;باشند.

طراحی (Design): نقشه های کامل سیستم مدیریت ساختمان از مرحله بسترسازی تا چیدمان تجهیزات و نحوه ارتباطات میانی اجزا تهیه میthinsp;شود.

برنامهthinsp;نویسی (programming amp; Configuration): پس از طراحی، برنامهthinsp;نویسی تجهیزات کنترلی سیستم مدیریت با توجه به فلسفه کنترلی، انجام میthinsp;شود.

اجرا (Execution): در نهایت با نصب تجهیزات، سیستم مدیریت ساختمان راهthinsp;اندازی شده و پس از تستthinsp;های نهایی، آماده بهرهthinsp;برداری میthinsp;گردد.

Energy Module

طراحی و اجرای ماژول انرژی با هدف کاهش مصرف انرژی، ارتقای رتبه انرژی ساختمان و افزایش کیفیت شرایط آسایشی برای ساکنان

طراحی و اجرای ماژول تهویه مطبوع (HVAC) بر اساس شبیه سازی رفتار حرارتی دینامیکی ساختمان، رفتار خورشیدی، شبیه سازی سیستم کنترل موضعی و مرکزی تاسیسات مکانیکی

طراحی و اجرای ماژول روشنایی (Lighting) بر اساس شبیهthinsp;سازی رفتار روشنایـی، بهرهthinsp;مندی از روشنایی طبیعی و مشخصات کاربــری فضاهای مختلف

Security Module

طراحی و اجرای سیستم تامین امنیت ساختمان با توجه به مشخصات کاربری فضـاهای مختلف و سطح ایمنی مورد نیاز

طراحی و اجرای سیستم دوربین مدار بسته (CCTV)

طراحی و اجرای سیستم تنظیم دسترسی (Access Control)

طراحی و اجرای سیستم ردیابی اشیاء (RFID)

Fire Alarm

طراحی و اجرای سیستم اعلان حریق

برقراری ارتباط با سیستم مدیریت مرکزی ساختمان

Integration

یکپارچه سازی سیستم مدیریت ساختمان با برقراری ارتباط میان ماژولthinsp;های مختلف و تعیین فلسفه کنترلی مناسب

Parking Guidance

طراحی و اجرای سیستمthinsp;های مدیریت پارکینگ با قابلیت نمایش آنلاین تعداد جای پارک و راهنمایی مراجعین

.

موتور کرکره برقی کی تی ام 300کیلو، موتور کرکره برقی KTM 300AC

درب کرکره ای، تیغه کرکره برقی آلومینیوم80 قوس با وزن 7کیلو

درب کرکره ای، تیغه کرکره برقی آلومینیوم80 قوس با وزن 6.5کیلو

سیستم ,ساختمان ,های ,کنترل ,مدیریت ,اجرای ,سیستم مدیریت ,مدیریت ساختمان ,سیستم های ,طراحی و ,و اجرای ,سیستم مدیریت ساختمان ,bull سیستم تامین ,سیستم مدیریت مرکزی ,سیستم مدیریت هوشمند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
fardayeeman logxgol ulkittibo namepackingtool pgworld kasraadibi88 farhangianek91 justquran sattdokhtarirani yaspichak